Drage učenke in učenci, dijakinje in dijaki, spoštovani starši, učitelji in vsi, ki spremljate odraščanje otrok in mladih,
za nami je še eno šolsko leto, polno izzivov, uspehov, novih znanj in pomembnih življenjskih lekcij. Hkrati pa je bilo to leto tudi leto številnih stisk, kar se je močno odražalo v pogovorih na TOM telefonu. Otroci in mladi so nam zaupali skrbi, povezane s šolo, odnosi, osamljenostjo, pričakovanji okolice in vprašanji, ki jih prinaša odraščanje.
Prav zato so počitnice dragocen čas. Čas, ko lahko za trenutek odložimo šolske obveznosti, zadihamo s polnimi pljuči in si naberemo novo energijo.
Želim si, da bi bili prihajajoči poletni dnevi polni smeha, iskrenih prijateljstev, novih doživetij, igre, raziskovanja in sončnih trenutkov. Naj vam poletje prinese svež veter navdiha, samozavesti in poguma, da boste jeseni v novo šolsko leto vstopili spočiti, okrepljeni in pripravljeni na nove korake.
Vsem otrokom, mladim, staršem, učiteljem in strokovnim delavcem želim lepe, varne in brezskrbne počitnice.
Darja Groznik
predsednica Zveze prijateljev mladine Slovenije
